602 137 670 Penzion Dominik
Drobečková navigace

Home > O nás

O nás

Penzion Dominik je nový penzion postavený na příjezdové cestě z Plzně do Železné Rudy, která leží v nadmořské výšce 754 m, v údolí říčky Řezné. Město je ze všech stran lemováno horskými vrcholy. Svojí polohou vytváří Železná Ruda ideální podmínky jak pro zimní a letní turistiku, tak i pro relaxaci. U nás v penzionu na Vás dýchne šumavská krása doslova z každého koutu.

Výstavba penzionu Dominik

Registrační číslo projektu: CZ.1.14/3.1.00/05.01717

Projekt výstavby Penzionu Dominik v Železné Rudě byl předložen do páté výzvy Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad na období 2007 – 2013 (ROP), který významným způsobem podporuje regionální rozvoj a v rámci Prioritní osy  - Rozvoj cestovního ruchu, Oblasti podpory – Rozvoj infrastruktury cestovního ruchu také rozvoj cestovního ruchu v regionu. Předložený projekt uspěl v konkurenci dalších projektů a získal tak nárok na spolufinancování z prostředků Evropské unie. Příspěvek z prostředků Evropské unie byl schválen ve výši 56% celkových způsobilých nákladů na realizaci stavby penzionu Dominik.

Možnost čerpání podpory z Evropského fondu pro regionální rozvoj bylo zásadním a velmi významným aspektem realizace projektu.

Popis projektu

Předmětem projektu byly zásadní stavební úpravy stávajících dvou objektů č.p. 268 a č.p. 293 v Železné Rudě na Penzion Dominik. Vzniklo celkem 26 apartmánů s 60 lůžky. Velikost jednotlivých apartmánů se pohybuje od 20 do 50m2, apartmány jsou tvořeny předsíňkou, pokojem s kuchyňkou, koupelnou a WC.

Z původních dvou samostatných objektů vznikl ucelený areál. Součástí projektu je vybudování dostatečného počtu parkovacích míst včetně venkovního osvětlení s nově zrekonstruovaným vjezdem ze silnice I. třídy Klatovy – Železná Ruda.

Jednotlivé apartmány jsou vybaveny takových způsobem, který odpovídá náročnosti současných  návštěvníků na rekreaci a odpočinek. Penzion je určen všem potencionálním návštěvníkům a turistům daného regionu, všech věkových kategorií bez omezení, požadující odpovídající  míru kvality ubytování za přijatelnou cenu s bohatou nabídkou volnočasových aktivit.

Architektonické řešení úprav  nezměnilo charakter typických horských staveb šumavského regionu, realizace projektu značně přispěla k vylepšení vzhledu a atraktivity této části obce i celé Železné Rudy.

 

Průběh výstavby a rozhodující termíny

Zahájení stavby:   04/2011
Ukončení realizace projektu:   09/2012
Mezní datum ukončení projektu:   25.10.2012
   
Investor stavby:  Hoda-nemovitosti a stavby s.r.o.
Projektant:    projektstudio8 s.r.o.
Generální dodavatel stavby:    IKO stavební společnost s.r.o.
Koordinátor bezpečnosti práce: Ing. Tomáš Honéger  

 

ROP

Virtuální prohlídka

vstoupit do virtuální prohlídky penzionu Dominik

Voucher na ubytování

Pokud máte zájem o koupi dárkového voucheru, kontaktujte nás na tel. +420 607 583 576

penziondominik@seznam.cz

Reference návštěvníků

Podívejte se, co o nás píší návštěvníci, kteří nás již navštívili.

více zde...

Podmínky ubytování

Podívejte se na všeobecné podmínky ubytování v Penzionu Dominik v Železné Rudě

Všeobecné podmínky ubytování

Výstavba penzionu

Výstavba penzionu Dominik byla podpořena dotací z evropského fondu pro regionální rozvoj.

Více informací...

Webkamery

Obrazek se právě načítá, prosím načtěte znovu webové stránky